Ako sa Ľubík chcel stať platiteľom dane z pridanej hodnoty

Autor: Tatiana Gemmelova | 11.1.2013 o 18:17 | (upravené 11.1.2013 o 18:24) Karma článku: 15,94 | Prečítané:  1489x

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden štát, ktorý sa rozhodol zatočiť s daňovými podvodníkmi a zabrániť im v ich nekalej činnosti. Veď sú to svine hnusné kapitalistické!!! Treba ich vykynožiť, nedovoliť im dýchať!!! No fuj!!!

I žil v tomto štáte slušný občan Ľubo. I rozhodol sa milý Ľubík, že bude podnikať. Pokladal len za samozrejmé, že bude podnikať poctivo a zodpovedne. Už podnikal aj v minulosti, žiadne dlhy nenarobil, nikoho neoklamal, nepodviedol, tak v tom nevidel logicky problém.

I mierne naivne podal žiadosť o registráciu k DPH. Nepredpokladal, že ak chce byť platiteľom DPH musí klamať, tak neklamal. Doložil k žiadosti faktúry, zmluvy, technický preukaz k autu, ktoré si na firmu kúpil (žiadne nové obrovské BMW, 20-ročné maličké autíčko).

Čakal. Každučký deň očakával, či nejde pani poštárka a nenesie mu jeho novučičkú kartičku s registráciou k DPH. Sem-tam sa ozval niekto z daňového úradu, vyžiadal ešte nejaký doklad, prišli sa pozrieť na sídlo spoločnosti, predpokladal, že je všetko v poriadku.

Ale chyba! Preveliká chyba! Nepočítal s tým,  že v očiach úradov (napríklad toho daňového) sa už  vydaním živnostenského oprávnenia automaticky stáva sviňou hnusnou kapitalistickou.

Týždeň po skončení doby, v ktorej mu mala prísť vytúžená kartička sa vydal na daňový úrad opýtať sa milej panej čo sa deje. Chýba ešte niečo? Spravil niekde chybu? A čo sa dozvedel?

Milá pani (MP): „Vašu žiadosť sme zamietli! "

Ľubík (Ľ):„Prečo?"

MP: „Pretože nie ste zdaniteľná osoba."

Ľ: „Čo nie som?"

MP: „Zdaniteľná osoba, Vaša činnosť je iba fiktívna."

Ľ: „Čo prosím???? Na to ste ako prišli?"

MP: „Zdôvodnenie je v rozhodnutí."

Ľ: „Kde je to rozhodnutie?"

MP: „Poslali sme ho poštou."

Ľ: „Kedy? Mne nič neprišlo."

MP: "Včera."

Ľ: „Nemali ste na to 30 dní?"

MP: „Bola tam kontrola, nestihlo sa to."

Ľ: „Aj tak by ma zaujímali dôvody."

MP: „Napríklad ste uzatvorili nájomnú zmluvu až 1.decembra ale sídlo máte na tej adrese už od 22.novembra"

Ľ: „Ale veď som mal súhlas vlastníka nehnuteľnosti, bez neho by mi ani súd nezapísal sídlo!"

MP: „A auto, za ktoré ste predložili technický preukaz, nepoužívate na podnikanie! Je to staré auto už je určite zošrotované! Obrátili sme sa na kanceláriu poisťovateľov a tam nám povedali, že na auto bola uzatvorená poistka len do 4.decembra!"

Ľ: „Auto som kupoval z iného okresu, 4.decembra ho odhlásil predchádzajúci vlastník, ja som zaplatil novú poistku a prihlásil tu. Je to vidieť z technického preukazu. Ja som ako vlastník zapísaný až potom. Veď by to na polícii nezapísali bez poistky... To všetko by som Vám vysvetlil, keby ste sa spýtali, dokladal som všetko, čo ste chceli!"

MP: „Rozhodnutie už bolo vydané, podajte si novú žiadosť. "

 

Čo dodať? Keď to rozhodnutie príde, Ľubík sa plánuje odvolať. A plánuje aj nejaké tie sťažnosti a podobne. Čím si ale zaslúžil takýto prístup? Lebo kúpil staré auto? Lebo si dovolil predložiť zmluvu tak, ako ju uzavrel a nie antidatovanú?

 

PS: Verím, že keby sa chcel registrovať k DPH niekto, kto má naozaj zámysel podvádzať na DPH, nemá ani najmenší problém s registráciou, pretože sa neštíti klamať od začiatku a možnosti samozrejme sú.... Naozaj je nevyhnutné nútiť klamať aj tých, čo nechcú????

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?