O neštastníkovi, čo potreboval potvrdenie od SP

Autor: Tatiana Gemmelova | 26.6.2011 o 18:48 | Karma článku: 13,44 | Prečítané:  1647x

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden milý podnikateľ. I nastal čas, že potreboval doklad, že Sociálnej poisťovni žiadne groše, zlatky, striebor-niaky, ani nič podobné nedlží. Vedel, že vždy a každému platil načas. Vedel, že nemá v evidencii žiadny záväzok voči SP. Tiež si pre istotu skontroloval na ich webe, či je to ozaj tak a ani tam nenašiel, že by mal nejaké dlhy. A ešte vedel, že už viac ako 3 roky nemá žiadnych zamestnancov, za toto obdobie mu teda nevznikla žiadna ďalšia povinnosť platiť, na ktorú by mohol zabudnúť. A ani SP sa za celý ten čas neozvala, že by niečo nebolo v poriadku. Tak v čom by mohol byť problém?

 

Napísal teda žiadosť a vybral sa teda do miestnej pobočky. Pani pri okienku mu nezabudla pripomenúť, že ona má 30 dní na to, aby sa jeho žiadosťou zaoberala, tak nech nemá veľké očakávania. Ale že zavolá.

I čakal milý podnikateľ na telefonát sťa švárny junák čerstvo zaľúbený do spanilej devy. Prípadne sťa spanilá deva čerstvo zaľúbená do švárneho junáka.

I ... zavolala... že jej chýba výkaz za september 2003 aj do SP aj na ÚP (kto si nepamätá, vtedy sa ešte robili dva) a že nemá ani platbu. A že keď chce potvrdenie, musí to dať na poriadok. I začudoval sa milý podnikateľ, že im tie výkazy takmer 8 rokov nechýbali, ale povedal si „nuž čo, možno som naozaj zabudol výkaz podať, možno sa stratil, veď aj tam sú len ľudia, chybička sa stane..." Nebolo ľahké hľadať také staré doklady, ale našiel.

I zaniesol milý podnikateľ doklady pani do SP dúfajúc, že bude všetko v poriadku. I veľmi sa prekvapil, keď mu pani povedala, že „asi to bolo zle priradené a vám chýba nejaká iná platba. Počkajte do budúceho týždňa, ja to spárujem a poviem vám, ktorá platba chýba"....

I veľmi-preveľmi sa milý podnikateľ musí premáhať, aby bol aj naďalej milým. Tak sa pýta: Keď mu pani opraví informáciu  o tom, ktorý mesiac jej údajne chýba a on jej tú platbu tiež nájde, čo potom? Povie iný mesiac? Dokedy sa budú takto „naťahovať"? Prečo im doteraz nič nechýbalo? Ani výkazy, ani platby? Alebo sa spolieha, že za cca 150 € sa milému podnikateľovi neoplatí stále sa hrabať v archíve a zaplatí? Keby on mal taký neporiadok v evidencii, akú vysokú pokutu by mu dali? Bude mať niekedy istotu, že si nič ďalšie nenájdu? Dokedy má SP právo pýtať „chýbajúci" výkaz? Čím sa milý podnikateľ previnil?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?